«
  1. Anasayfa
  2. Windows Server 2019
  3. Exchange CU Update Certificate Error

Exchange CU Update Certificate Error

microsoft-exchange-server-2019-standard-with-5-cals-for-charities-churches-and-education

Exchange CU update leri geçmeden önce sertifikaları kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer süresi geçmiş bir sertifikanız var ise update işleminiz başarısız olacaktır.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-1

Yarıda kalan Update işleminizi devam ettirmek için aşağıdaki adımları uygulamnız yeterli olacaktır.

Hata aldığımız sunucu üzerinde IIS manager açıyoruz. (Win+R inetmgr)

Daha sonra Default Site üzerinde bulunan Binding kısmına gelerek 443 bağlatılarını çift tıklıyoruz ve geçerli olan bir Microsoft Exchange Sertifikasını seçiyoruz.


Resim-2

Daha sonra kurulumumuzu yeniden başlatıyoruz kaldığı yerden devam edecektir.


Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *