«
  1. Anasayfa
  2. Office 365
  3. Office 365 Yandex Mail Migration

Office 365 Yandex Mail Migration

download

Yandex Mail hesaplarınızı Office 365 sistemine aşağıdaki adımları uygulayrak hızlı bir şekilde aktrabilirisiniz.

Resim-1

Exchange Online yönetim panelimizden Migration endpoint seçeneğini seçiyoruz.

Resim-2

IMAP protokolünü seçiyoruz.

Resim-3

Yandex IMAP server ayarlarımızı giriyoruz.

Resim-4

Endpointmize bir isim belirliyoruz. Aynı anda en fazla kaç mailbox taşınacağı ve sync olacağını belirliyoruz ve endpointimizi oluşturuyoruz.

Burada mail boyutlarınıza göre max 20 ile taşıma yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.

Resim-5

Migrate to Exchange Online seçeneğini seçiyoruz.

Resim-6

IMAP migration seçeneğini seçiyoruz.

Resim-7

Aktraım yapacağımız mail adreslerimiz için bir cvs dosyası oluşturuyoruz. Örnek dosya ve alanlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft kaynağına göz atabilirisiniz.

Resim-8

Ben tek bir mail adresi taşıyacağım aşağıdaki alanları doldurdum.

Resim-9

Daha önce oluşturduğumuz endpoint imizi seçiyoruz.

Resim-10

Migraion işlemimize bir isim belirliyoruz.

Resim-11

Migration işlemlerimiz ile bilgileri hangi mail adresine gönderilmesini seçiyoruz. Görevimizi istersek otomatik olarak başlatabiliriz veya farklı bir zaman diliminde başlatabiliriz.

Resim-12

Sync işlemimiz başlıyor.

Resim-13

Eğer girdiğimiz bilgiler doğru ise bir kaç dakika içinde maillerimizi Office 365 mailbox larımızın içinde görmeye başlıyoruz.

Resim-14

Sync işlemimizi başarı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Resim-15

Eğer aktarım sırasında IMAP tarafında authentication hataları alırsanız Yandex mail üzerinde aşağıdaki ayarlın açık olduğun emin olunuz.

Resim-16

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *