«
  1. Anasayfa
  2. ManageEngine
  3. ADManager Plus Nedir? Nasıl Kurulur?

ADManager Plus Nedir? Nasıl Kurulur?

admanagerplus

ADManager Plus, Active Directory yapınızı daha etkin, kolay kullanımı sağlayan aynı zamanda raporlayabilen bir üründür. Oluşturulan otomasyon sistemleri ile zaman ve efor kayıpları önler zaman zaman sistem yöneticilerin bile unuttuğu birçok işi otomatik hale getirir. Bir orkestra şefi orkestrasını nasıl yönetiyorsa sizde ADManager Plus ile Active Directory ortamlarınızı yönetebilirsiniz.

Linkten ADManger Plus ürününü indiriyoruz.


Resim-1

İndirdiğimiz setup dosyasını administrator modda çalıştırıyoruz. Kurulum aşamasına geçmeden önce yapınıza uygun bir şekilde ADManager Plus ürünü için domain admin hesabına sahip bir kullanıcı oluşturup kuruluma bu şekilde devam etmemiz gerekmektedir. Ben varsayılan olarak administrator hesabı ile kuruluma başladım.


Resim-2

Next ile ilerliyoruz.


Resim-3

Kurulum yapacağımız dizinimizi belirliyoruz.


Resim-4

Şirketimizle ilgili bilgileri giriyoruz veya istersen bu alanı sonrada güncelleyebiliriz.


Resim-5

Next ile kurulumumuza başlıyoruz.


Resim-6

Kurulumumuz bittikten sonra Web Consolumuzu başlatıyoruz.


Resim-7

Otomatik olarak ortamımızda bulunan Active Directory hizmetlerini bularak ilgili domain alanı ekleyerek arka planda bilgi yapımız hakkında bilgi toplamaya başlıyor. Çeşitli raporları hızlı bir şekilde getirebiliyor.


Resim-8

Kurulumu ve yönetimi aynı zaman biz sistem yöneticilerinin en büyük sorunu upgrade aşamaları oldukça basit ve kullanışlı bir ürün. ADManager Plus ın kullanımı ile makalemize 2. Bölümde devam edeceğm.

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *