«
  1. Anasayfa
  2. Azure
  3. Connect to Azure AD with PowerShell

Connect to Azure AD with PowerShell

1_pE83P979i9VF-K568m1j_w

Microsoft Azure Active Directory Powershell ile bağlanabimek için öcelikle Microsoft Azure Active Directory Modülünü kurmamız gerekiyor. Microsoft Azure Active Directory Powershell ile bağlanabilmek için aşağıdaki adımları uygulamnız yeterli olacaktır.

Öncelikle Powershell i admin modda açıyoruz.

Install-Module MSOnline komutumuzu kullanarak kurulumumuza başlıyoruz. Çıkan seçeneklere Y (Yes) olarak giriş yapıyoruz.

Resim-1

Yükleme işlemimiz başarı bir şekilde tamamlandıktan sonra Microsoft Azure Active Directory e Connect-MsolService komutumuzu kullanıyoruz.

Resim-2

Karşımıza oturum açma pencersi geliyor kullanıcı adı ve şifre bilgilerimizi girerek bağlatımızı gerçekleştiriyoruz.

 

Microsoft Azure Active Directory Powershell e bağlandıktan sonra ilgili Powershell komutlarımızı kullanabiliriz.

Oturumumuzu kapatmak için Powershell i kapatmamız yeterli olacaktır.

 

 

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *