«
  1. Anasayfa
  2. Solarwinds
  3. Serv-U Custom HTML Düzenleme- Bölüm-3

Serv-U Custom HTML Düzenleme- Bölüm-3

Serv-u

Serv-U Custom HTML Düzenlemesi ile dosya paylaşımı yaptığımız sunucumuzun giriş sayfasını şirketimize özgü bir hale kolayca getirebiliriz. Bu konu hakkında Serv-U bize birkaç adet Custom Template sunmaktadır.

Custom Tepmlate ler Serv-U kurulumu yaptığımız dizin içinde ilgili klasör içinde bulunmaktadır.

Resim-1

Ben bir tanesini seçip şirketimize özgü bir şekilde düzenleyeceğim. Image klasörü içinde bulunan dosyaları isimlerini ve pixels ayarlarını yeni oluşturacağım imaj dosyaları ile birebir aynı olacak şekilde ayarlıyoruz.

Resim-2

Daha sonra Serv-U konsolumuzu açıp Domain Limit an Setting tabına geliyoruz. http başlığımızı ve login resmimizin bulunduğu dizinimizi belirtiyoruz ve kaydediyoruz.

Resim-3

Daha sonra Custom HTML alanına geçiyoruz. İlgili alanlardaki dosyaların konumlarını uygun bir şekilde seçiyoruz ve Enable Custom HTML alanını işaretliyoruz.

Resim-4

Limits tabında sayfamız ile ilgili alanları açıp veya kapatacak policy lerimizi seçiyoruz.

Resim-5

Dilersek HTML dosyalarını notepad ile açarak uygun alanları şirketimize özgü yazılar ekilebiliyoruz.

Resim-6

Sayfamızı çağırdığımızda başarılı bir şekilde geldiğiniz görüyoruz.

Resim-7

Login olduğumuzda da logo muz başarı bir şekilde geliyor.

Resim-8

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *