«
  1. Anasayfa
  2. Solarwinds
  3. Serv-U Dosya Transfer Kurulum Bölüm-1

Serv-U Dosya Transfer Kurulum Bölüm-1

Serv-u

Serv-U Dosya Transfer Kurulum FTP kurulumu oldukça basit ve kolay bir uygulama. Mail uygulamalarımız çoğu zaman hem mail hem de birçok dosyamızı transfer etmek için kullanılıyor. Çoğu şirket politikası gereği mail gönderim ve alım limitleri kullanıcıların posta kutularının hızlı dolması engellemek amacı ile sınırlandırılıyor. Mail limitlerini aşan dosyalarımızı hem şirket içi hem de şirket dışındaki çalıştığımız kişiler ile kolay ve hızlı bir şekilde paylaşmak için Serv-U ürününü kullanabilirsiniz.

Ürünü download etmek için Link’ e tıklayınız. Ürünü download ettikten sonra kurulumu oldukça basit Setup dosyasını çalıştırıp next ile ilerliyerek birkaç adımda kurulumumuzu bitiriyoruz.

Resim-1

Finish diyerek kurulumumuzu bitirip Serv-U konsolumuza erişim sağlıyoruz.

Resim-2

Karşılama ekranımızda herhangi bir domain tanımlama yapıp yapmayacağımızı soruyor. Yes seçeneği ile domain ayarlarımıza başlıyoruz.

Resim-3

Domain ismimizi yazıp next ile ilerliyoruz.

Resim-4

Domainimizde hem FTP hizmeti hem de Dosya paylaşımı yapacağımız için iki seçeneği de seçerek ilerliyoruz.

Resim-5

Dosya paylaşım için erişim adresimizi ve paylaşılan dosyaların hangi dizinde tutulacağı bilgileriniz giriyoruz.

Resim-6

Daha sonra sunucumuzun mail ayarlarını giriyoruz.

Resim-7

Sunucumuzun hangi portları kullanacağı bilgisi veriliyor ben default ayarlarında bıraktım.

Resim-8

Sunucu üzerinde sadece IPv4 kullanacağım için IPv6 seçmeden ilerliyorum.

Resim-9

Şifreler ile ilgili güvenlik seçenekleri kullanmak istersek bu bölümden seçebiliyoruz ve Finish butonuna basarak Domain tanımlama işlemlerimizi bitiriyoruz.

Resim-10

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *