«
  1. Anasayfa
  2. VMware
  3. Vmware Esxi Upgrade Error

Vmware Esxi Upgrade Error

VMware-featured-2100x1200

Vmware Esxi upgrade aşamasında aşağıdaki hatayla karşılaştım bu hatanın çözümü için aşağıdaki adımları uygulayarak upgrade işlemine devam edebilirsiniz.

Resim-1

Sunucu’da ssh ‘ı aktif edip putty ile bağlanıyoruz.

Şu komut ile içinde HUAWEI gecen driverları listeleliyoruz.

esxcli software vib list | grep HUAWEI

 

hio adında bir driver buldum.

Resim-2

Aşağıdaki komutumuzu kullarak upgrade yapmamıza engel olan driveri kaldırıyoruz.

esxcli software vib remove -n hio

Resim-3

Ardından sunucumu yeniden başlatmak için reboot komutunu kullanıyoruz ve ugrade işlemlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Resim-4

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *