«
  1. Anasayfa
  2. Exchange Server
  3. Exchange Server 2019 OWA’da Kullanıcıların Fotoğrafı Değiştirmesini Önleme

Exchange Server 2019 OWA’da Kullanıcıların Fotoğrafı Değiştirmesini Önleme

microsoft-exchange-server-2019-standard-with-5-cals-for-charities-churches-and-education

Sistem tarafından yüklenen kullanıcı resimleri iki farklı yöntem ile owa üzerinden değiştirilebilir. Kullanıcıların bu alanlara ulaşarak resim değiştirmelerinin önüne geçmek için Exchange Server 2019′ da bir takım ayarlar yapmamız gerekmektedir .

Exchange Shell ekranımıdan aşağıdaki komut ile fotoğraf değiştirme ayarlarımızın durumunu görüyoruz.

Get-OwaMailboxPolicy

Resim-1

Kullanıcımız ile owa ‘ ya login olduktan sonra account sekmesinden photo altından change sekmesinin olduğunu görüyoruz.

Resim-2

Fotoğraf yüklemek istediğimizde butonumuzun çalıştığını görmekteyiz.

Resim-3

Bir diğer fotoğraf değiştirme alanı ise Options sekmesi altında My account kısmında yer alıyor.


Resim-4

Exchange Shell ekranımıza aşağıdaki komutları uygulayarak kullanıcılarımızın bu alanları kullanarak foto değiştirmelerini engelliyoruz.

Get-OwaMailboxPolicy | Set-OwaMailboxPolicy -SetPhotoEnabled $false

Resim-5

Get-OwaVirtualDirectory | Set-OwaVirtualDirectory -SetPhotoEnabled $False

Resim-6

Ardından komutumuzun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Get-OwaMailboxPolicy komutunu tekrar çalıştırıyoruz. SetPhotoEnabled kısmının Trueden False dönüştüğünü görüyoruz.

Resim-7

Kuralımız aktif olduktan sonra kullanıcılarımızın owa sayfalarından change butonun kalktığı ve diğer bölümden ‘ de fotolarını değiştiremediklerini görebiliyoruz.


Resim-8

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Onur Can

    Exchange makalelerinizi keyifle okuyorum elinize sağlık.