«
  1. Anasayfa
  2. Windows Server 2019
  3. How to resolve the trust relationship between this workstation and the primary domain failed

How to resolve the trust relationship between this workstation and the primary domain failed

031221_1303_Howtoresolv1.png

How to resolve the trust relationship between this workstation and the primary domain failed


Bazen, domain’e join ettiğiniz makinalarda oturum açtığınızda “Bu iş istasyonu ile birincil etki alanı arasındaki güven ilişkisi başarısız oldu” “The trust relationship between this workstation and primary domain failed” uyarısını alırsınız.  Bu sorunu çözmenin birçok yolu vardır. Bu makale sizlere PowerShell komutunu kullanarak bu sorunu nasıl çözeceğinizi göstereceğim.

  • Öncelikle ilgili makinenin local hesabı ile oturum açalım
  • PowerShell ‘i yönetici olarak çalıştıralım
  • PowerShell ekranında $credential = Get-Credential komutunu çalıştıralım.  Domain Admin kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek ok ‘a basalım.


  • Reset-ComputerMachinePassword -Credential $credential  komutunu çalıştıralım


  • Son adım olarak makineye restart atmamız yeterli olacaktır.
Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *