Microsoft tarafından yayınlanan son güncellemeler yüklendikten sonra sunuculara RDP ile bağlanıldığında Shutdown Event Tracker problemi karşınıza sürekli olarak çıkıyor.

Bu hata normal zamanlarda sunucumuzun bizim bilgimiz dışında sağlıklı bir şekilde Reboot veya Shutdown edilmediği konuları hakkında bilgi veriyor.


Resim-1

Yeni bir güncelleme çıkıp sorun düzeltilene kadar aşağıdaki Registry kayıt anahtarlarını silmeniz yeterli olacaktır.

\HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Reliability

DirtyShutdown

DirtyShutdownTime


Resim-2

Sunucumuzu yeniden başlattığımızda artık bu hatayı görmeyeceğiz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. BELBiM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ‘de Microsoft Sistemleri Takım Lideri olarak görev yapmaktayım.
VMware ESXi 7.0 DirectPath Unable To Delete User In Active Directory Due To Insufficent Privileges Hatası
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Pratik Düşünce Emre YILMAZ Markasıdır.