«
  1. Anasayfa
  2. VMware
  3. vRealize Operations Manager 8.4 vCenter Entegrasonu

vRealize Operations Manager 8.4 vCenter Entegrasonu

Vmware_vRealize_Bl2_Resim01

vRops ‘a Ekleyebileceğiniz birkaç farklı hesap türü vardır.

  • vCenter
  • VMC
  • AWS
  • Microsoft Azure

Administration> Cloud Accounts menüsünü takip ederek vcenter ‘i seçiyoruz.


Resim-1

Ekleyeceğimiz vcenter sunucusu için name, description,vCenter IP/FQDN adresini vcenter sunucuzda yetkili olan bir hesap bilgilerini tanımlayarak devam ediyoruz.


Resim-2

Vermiş olduğumuz bilgilerin doğru olduğunu onaylamak için bağlantıyı doğrula ‘ya tıklayın. Sertifikaya güvenilmiyorsa, sertifikayı gözden geçirmeniz ve onaylamanız istenecektir şimdilik onaylayarak devam ediyoruz.


Resim-3


Resim-4

Bağlantı sağlandığında cloud hesapları altında gösterilecektir.


Resim-5

Eklediğiniz vCenter sunucusundaki bilgilerin toplanıp toplanmadığını görmek için Environment> vSphere Hosts and Clusters> vSphere World ‘e gidip kontrol edebilirsiniz.


Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *