vRops ‘a Ekleyebileceğiniz birkaç farklı hesap türü vardır.

  • vCenter
  • VMC
  • AWS
  • Microsoft Azure

Administration> Cloud Accounts menüsünü takip ederek vcenter ‘i seçiyoruz.


Resim-1

Ekleyeceğimiz vcenter sunucusu için name, description,vCenter IP/FQDN adresini vcenter sunucuzda yetkili olan bir hesap bilgilerini tanımlayarak devam ediyoruz.


Resim-2

Vermiş olduğumuz bilgilerin doğru olduğunu onaylamak için bağlantıyı doğrula ‘ya tıklayın. Sertifikaya güvenilmiyorsa, sertifikayı gözden geçirmeniz ve onaylamanız istenecektir şimdilik onaylayarak devam ediyoruz.


Resim-3


Resim-4

Bağlantı sağlandığında cloud hesapları altında gösterilecektir.


Resim-5

Eklediğiniz vCenter sunucusundaki bilgilerin toplanıp toplanmadığını görmek için Environment> vSphere Hosts and Clusters> vSphere World ‘e gidip kontrol edebilirsiniz.


Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. BELBiM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ‘de Microsoft Sistemleri Takım Lideri olarak görev yapmaktayım.
Skype 2015/2019 ile Exchange Server 2016/2019 Entegrasyonu Nasıl Yapılır? vRealize Operations Manager 8.4 AD Entegrasyonu
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Pratik Düşünce Emre YILMAZ Markasıdır.