«
 1. Anasayfa
 2. VMware
 3. vRealize v8.5’teki Yenilikler

vRealize v8.5’teki Yenilikler

091321_0735_vRealizev851.jpg

VMware SDDC, VMware Cloud ve yerel çoklu bulut hizmetlerinizin sürekli esnekliğini ve optimizasyonunu ele alan şirket içi ve SaaS tekliflerindeki yeni yetenekler ve geliştirmeler için en son vRealize v8.5 sürümü bizleri karşılıyor.


vRealize v8.5 ve SaaS sürümleri aşağıdakiler için yetenekler içerir:

 • vRealize Operations Cloud and vRealize Operations v8.5
 • vRealize Log Insight Cloud
 • vRealize AI Cloud
 • vRealize True Visibility Suite
 • vRealize Cloud Universal

vRealize Operations Cloud ve vRealize Operations v8.5

vRealize Operations v8.5, sevdiğiniz tüm harika özelliklerin yanı sıra güvenlik ve hata düzeltmelerini içeren küçük bir sürümdür.

 • Yeni Bölge Desteği (Singapur):  vRealize Operations Cloud, artık AWS Asya Pasifik (Singapur) bölgesinde kullanıma sunuldu. Bu, ABD Batı, Asya Pasifik (Sidney), Avrupa (Frankfurt) ve Kanada’dan (merkez) sonra beşinci coğrafi genişlemedir.
 • vRealize Operations Cloud Management Pack for Managed Service Providers (MSP): Hizmet sağlayıcılarımızın çok siteli vRealize Operations Cloud dağıtımlarını tek bir pencerede birleştirmelerine yardımcı olur. MSP’ler için vRealize Operations Bulut Yönetim Paketi bağlamında, çoklu site, çok kiracılı siteleri yöneten birden çok vRealize Operations Cloud örneğinin çalıştırılması anlamına gelir. vRealize Operations Cloud Management MP tarafından desteklenen ana kullanım durumları şunlardır:
  • Tüm ortamlarda performans, kapasite ve yapılandırmanın bir özetini sağlayabilirsiniz.
  • Veri arşivleme ve rapor kullanım durumları için kullanıcının seçtiği metrik setinin saklanabileceği bir veri ambarı oluşturma yeteneği sizlere sunmaktadır.
  • Yazılım tanımlı veri merkezi yığınınızın genel durumu ve yapılandırması hakkında özet görünümler sağlama yeteneği bulunmakta aynı zamanda VMware vCenter Server, VMware NSX ve VMware vSAN gibi temel uygulamalar’da içine  dahildir. Çözüm ayrıca vRealize Operations, vRealize Log Insight, vRealize Automation, vRealize Business ve VMware Site Recovery Manager gibi yönetim uygulamalarını da kapsamaktadır.

vRealize Log Insight Cloud
VMware vRealize Log Insight Cloud , daha iyi güvenlik ve sorun giderme için hem altyapı hem de uygulamalar genelinde fiziksel, sanal ve çoklu bulut genelinde heterojen ve ölçeklenebilir günlük yönetimi sunmaktadır. Bu heyecan verici yeni sürüm şunları sunar:

• Yeni Bölge Desteği (Singapur): vRealize Log Insight Cloud, artık AWS Asya Pasifik (Singapur) bölgesinde kullanıma sunulmuştur. Bu, ABD Batı, Asya Pasifik (Sidney), Avrupa (Frankfurt) ve Kanada’dan (merkez) sonra beşinci coğrafi genişlemesidir.
• Gelişmiş Günlük Yönlendirme filtreleri: vRealize Log Insight Cloud’dan günlük iletme artık alan varlığı/yokluğu gibi ek filtre seçeneklerini desteklemekte ve bu, alan adı belirli bir değer içeriyor veya içermiyor gibi mevcut filtre seçeneklerine ektir. Müşteriler, hangi olayların harici hedefe iletileceğini seçmek için bu filtre koşullarını belirtebilir.
• VMware Cloud için SDDC Gruplandırma günlükleri: Müşteriler, aşağıdakileri içeren vRealize Log Insight Cloud’daki tüm VMware Cloud SDDC Gruplandırma etkinlik günlüklerine erişebilir:

SDDC Grubunun Oluşturulması/Güncellenmesi/Silinmesi, Gruba eklenen SDDC Üyesi, Gruptan silinen SDDC Üyesi, aşağıdakilerin eklenmesi Direct Connect Gateway to Group, Direct Connect Gateway’in Gruptan silinmesi, Harici AWS Hesabının eklenmesi, Harici AWS Hesabının kaldırılması ve harici eklerin güncellenmesi.

vRealize AI Cloud
vRealize AI Cloud Storage Policy Genie, mevcut iş yüklerinin dağıtıldığı  sahip cluster ve sanal makineler için önerilerde bulunmaktadır:
• Cluster ve VM düzeyinde varsayılan ilkede değişiklik önerme
• Performans iyileştirmelerini, kapasite etkisini ve değişim maliyetini tahmin edebilirsiniz.

vRealize True Visibility Suite
VMware vRealize True Visibility Suite , vRealize Operations’ı fiziksel altyapıya, uygulamalara ve veritabanlarına genişleterek hem fiziksel hem de sanal ortamların ilişkiye duyarlı bir görünümünü bir araya getirir.
Dell EMC VMAX için vRealize True Visibility Management’ı PowerMax’i de içerecek şekilde güncelleme  ve her iki platform için Unisphere’den veri toplanmış oldu. Bu yönetim paketinin yeni sürümüyle, müşteriler Datastore’dan Array’e giden yolu ve aradaki her şeyi izleyebiliyor ve sonuçta VM’den Storage Array’e sorun giderme yeteneği kazandırmaktadır.

vRealize Cloud Universal

vRealize Cloud Universal , bulutun benimsenmesini hızlandırmak ve tutarlı bir yönetim deneyimi sağlamak için otomasyon, operasyonlar, günlük analitiği ve ağ görünürlüğünü tek bir lisansta birleştiren bir hibrit cloud yönetim paketidir. En son güncellemeler şunları içermektedir;
• SaltStack’in Eklenmesi : vRealize Cloud Universal artık vRealize Automation için güçlü yapılandırma yönetimi ve olaya dayalı otomasyon sağlayan SaltStack’i içeriyor ve ayrıca vRealize Automation Cloud’a dahildir.
• vRealize Cloud Universal Enterprise Plus Sürümü : VMware ve 3. taraf ağ altyapılarında ihtiyaç duyan müşteriler için vRealize Cloud Universal’ın bir parçası olarak VMware vRealize Network Insight Cloud’u eklenmiştir. Bu sürüm yalnızca VMware Cloud Universal’ın bir parçası olarak mevcuttur .

VMware Cloud’da vRealize Bulut Yönetimindeki Yenilikler
Kuruluşlar, artan verimlilik, esneklik, hız ve çeviklik gibi bulutun avantajlarını istemektedir. Ancak şirket içi ve cloud ortamlarında tutarlı altyapı ve yönetim olmadan, cloud ortamının benimsenmesi beklenenden daha büyük bir zorluktur.  VMware Cloud Management ile AWS üzerinde VMware Cloud’u benimseyenlerde önemli ölçüde farklıdır . AWS üzerinde VMware Cloud, müşterilerin hibrit cloud yolculuklarını minimum maliyet ve riskle hızlandırabilmeleri için bir hibrit cloud ortamında tutarlı bir altyapı sağlamaktadır. VMware vRealize Bulut Yönetimi desteği ile müşteriler, AWS üzerinde VMware Cloud ve şirket içi ortamlarda uygulamalar, altyapı ve platform hizmetleriniz için tutarlı operasyonlar elde edebilmektedirler.

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *