«
  1. Anasayfa
  2. Exchange Server
  3. Microsoft Exchange Server Remote Code Execution Vulnerability – CVE-2021-26427

Microsoft Exchange Server Remote Code Execution Vulnerability – CVE-2021-26427

ExchnageDB

Exchange Güvenlik Güncelleştirmeleri Yayınlandı. Microsoft Exchange Server Remote Code Execution Vulnerability – CVE-2021-26427

Microsoft Exchange 12 Ekim 2021 güvenlik güncelleştirmeleri yayınlandı.

Eğer uygun Exchange CU versiyonuna sahip iseniz aşağıdaki güncellemeleri uygulayabilirsiniz. Uygun Exchange CU versiyonuna sahip değil iseniz öncelikle uygun Exchange Cu versiyonuna geçerek Security updateleri uygulayabilirsiniz.

Eğer Exchange CU versiyonu geçiş planlıyorsanız mutlaka Yedek alın. CU versiyonunuz ile kullandığınız Backup ve diğer yazılımlarınızın uyumluluğunu mutlaka kontrol edin.

Aşağıdaki sürümler için güvenlik güncelleştirmeleri yayınlanmıştır.

  • Exchange Server 2013 CU23
  • Exchange Server 2016 CU21 and CU22
  • Exchange Server 2019 CU10 and CU11

Daha fazla bilgi için Microsoft kaynağına göz atabilirisiniz.

 CU Updatleri ve Security updateler hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

 

Security Update for Microsoft Exchange Server 2019 and 2016
DAG Yapısında Çalışan Exchange Server  CU Yüklenmesi
Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *