Vmware Prouct Lifecycle Matrix sitesinden herhalde haberdar olmayan vmware yöneticileri yoktur. Yeni arayüzü ile artık sağ üst köşede yer alan “download complete pdf” butonu aracılığı ile   tüm ürünlerin yaşam sürelerine ait bilgileri pdf olarak download edebilirsiniz.  Ayrıca hangi ürünlerin desteklenip ve desteklenmediğini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Vmware Prouct Lifecycle Matrix sayfasında kırmızı ile gösterilenler artık destek süresinin sonuna yaklaşılmış, mor ile gösterilenler ise end of support olan ürünleri göstermektedir.


Resim-1

Vmware Prouct Lifecycle Matrix sayfasında kullandığınız veya merak ettiğiniz ürün ailesini özelleştirebilir CSV veya PDF formatlarına çevirerek kendinize özel bir liste oluşturabilirsiniz.


Resim-2

Sayfada yer alan huni simgesine tıklayarak aradığımız ürünler için çeşitli özelleştirmeler yaparak arama alanınızı belirleyebilirsiniz.


Resim-3

Vmware Prouct Lifecycle Matrix’in bu sayfası birçok ürünü kolay takip etmemiz için oluşturulmuş ve zaman kazanma noktasında VMware uygulama yöneticilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır.


Resim-4

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. BELBiM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ‘de Microsoft Sistemleri Takım Lideri olarak görev yapmaktayım.
vSphere Client Session Is No Longer Authenticated VMware VSphere 7’Ye Geçmek İçin En Önemli 10 Neden
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Pratik Düşünce Emre YILMAZ Markasıdır.