VMware ortamımızda kullanmış olduğumuz Distributed Switch upgrade işlemini bahsedeceğim.

İlk önce ve önemli bir gereksinim olan distributed switch yedeğimizi alıyoruz. Bununla ilgili daha önceki yazılarımda paylaşım yapmıştım.

vSphere Distributed Switch Config Export

Kontrol ettiğimizde distributed switch versiyonumuz 6.0.0


Distributed Switch yedeğimizi aldıktan sonra Networking tabından Upgrade Distributed Switchi seçiyoruz.

 


Karşımıza configuration upgrade ekranı gelecek burada yapımız vSphere 6.7 üzerinde çalıştığı için 6.6.0 – ESXi 6.7 and later seçeneğini seçiyoruz.


Check compatibility bölümünde esxi hostlarımızın uyumluluğunu kontrol ediyoruz.

 


Her şeyin uyumlu olduğunu gördükten sonra finish diyerek upgrade işlemimizi tamamlıyoruz.

 


Upgrade işlemimiz tamamlandı. Kontrol ettiğimiz zaman 6.6.0 versiyonuna geçiş yaptığımızı görüyoruz.

 


Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. BELBiM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ‘de Microsoft Sistemleri Takım Lideri olarak görev yapmaktayım.
VMware Üzerinde Çalışan Windows OS Diski Nasıl Küçültülür ? Add Static Route Using Esxcli
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Pratik Düşünce Emre YILMAZ Markasıdır.