«
  1. Anasayfa
  2. VMware
  3. VRealize Operations Manager 8.4 Dashboard Oluşturma

VRealize Operations Manager 8.4 Dashboard Oluşturma

Vmware_vRealize_Bl2_Resim01

Bu yazımız da VRealize Operations Manager 8.4 de dashboardlar oluşturacağız. Bu Dashboardlar VMware altyapınızı görselleştirmek, performans sorununu ve kapasite planlamasını / doğru ölçeklendirmeyi widgetlar aracılığı görüntüleyebilir ve raporlar oluşturabilirsiniz.

Dashboard oluşturmak için Dashboards > Dashboards > Create Dashboard diyerek oluşturmaya başlıyoruz.


Resim-1

Dashboarda bir isim verip ve içeriğin yenilenip yenilenmeyeceğini belirleyerek devam ediyoruz.


Resim-2

Daha sonra, object relationship kısmından Objectleri belirliyoruz


Resim-3

Output Filter kısmında cluster’ı seçiyoruz.


Resim-4

Etkileşimler gerçekleşene kadar hiçbir veri gösterilmeyeceği için biraz bekliyoruz. Son aşağıdaki örnek dışında aşağıdaki widget barından dilediğiniz widget sürükle bırak yöntemiyle dashboard’ınıza ekleyebilirsiniz.


Resim-5

Oluşturduğunuz Dashboard ‘ınızı diğer kullanıcılar ile paylaşmak içi aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.


Resim-6


Resim-7

Dashboard sekmesinden oluşturduğunuz templateleri edit/delete/clone edebilirsiniz.


Resim-8

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *