«
  1. Anasayfa
  2. VMware
  3. VRealize Operations Manager’da Para Birimi Nasıl Değiştirilir

VRealize Operations Manager’da Para Birimi Nasıl Değiştirilir

Vmware_vRealize_Bl2_Resim01

vRealize Operations Manager ‘a eklediğiniz tüm kaynakların doğru maliyet karşılaştırmaları ve ortama özgü optimizasyonlar için, donanım, yazılım, datacenter ve işçilik gibi şeyler için kendi maliyetlerinizi de ekleyebilirsiniz. Maliyet verileri AdministrationConfigurationCost Settings altında özelleştirilebilirsiniz. Bu yazımızda para biriminin nasıl değiştirileceği konusuna değineceğiz.

Kurulum sonrası anasayfaya geri döndüğünüzde, para birimini ayarlamanız için bir karşınıza bir uyarı çıkar.


Resim-1

Administration-> Global Settings-> Currency tıklıyoruz


Resim-2

Ülkenize ait para birimini seçerek devam ediyoruz.


Resim-3

Onay vererek devam ediyoruz.


Resim-4

Görüldüğü üzere para birimi TL olarak değiştirilmiştir.


Bu yazımızda currency ayarlarının basitçe değiştirilebildiğini ve sonra belirlediğiniz para birimine göre maliyet analizlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Emre YILMAZ Hakkında

avatar

Emre YILMAZ

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir. Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architech olarak görev yapmaktayım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *